LOTUS-Simulator
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wskazówki techniczne dotyczące Forum
#1
Wstawianie obrazków:

Automatyczny resizer jest domyślnie wbudowany w tag [img]. Zadziała wtedy, gdy szerokość obrazka przekroczy 600 pikseli lub/i wysokość 400 pikseli. Kliknięcie na obraz powoduje wyświetlenie się dodatkowego okna z obrazem w pełnej rozdzielczości. W spoilerach obrazki są nieklikalne i dodatkowo skalowane do 300px szerokości.

UWAGA:
Nie wstawiaj miniatur obrazków generowanych przez serwisy hostingowe. Tag [img] automatycznie zmniejszy wszystkie obrazy.Tagi na Forum:

Oprócz standardowych funkcji, Forum udostępnia inne tagi m.in. do wstawiania zdjęć 360 stopni. Wszelkie informacje są umieszczone w wątku: https://lotus-sim.pl/Watek-Niestandardow...-Forum--14Przeglądanie strony na urządzeniach mobilnych:

Aktualny, główny styl na Forum jest responsywny, powinien dostosowywać się do szerokości ekranu. Jednak ze względu na pewne niedopracowania, pracujemy nad dedykowanym stylem mobilnym. Dla posiadaczy smartfonów i tabletów przygotowaliśmy możliwość korzystania z aplikacji Tapatalk.Shoutbox (czat):

Możliwość pisania na SB, czyli czacie jest udostępniona użytkownikom zalogowanym. Istnieje możliwość czatowania prywatnego - wystarczy kliknąć na nazwę użytkownika w okienku SB lub wpisania komendy: /pvt 1 . Gdzie cyfra oznacza ID użytkownika na Forum. Można również publicznie odnieść się do czyjegoś komentarza klikając na dwie strzałki >> po prawej stronie od avatara. Kliknięcie na avatar przenosi do profilu użytkownika. Dostępna jest funkcja zgłaszania publicznych shoutów (ikonka trójkąta ostrzegawczego po prawej stronie) a także przeglądanie publicznego i prywatnego archiwum wpisów. Co jakiś czas wpisy są czyszczone.Wyszukiwarka:

Szukać na Forum można na trzy sposoby.

Najszybszym jest kliknięcie na przycisk oznaczony lupą na głównym (górnym) menu, a następnie wpisanie w polu "Wpisz tu słowa kluczowe" zapytania i kliknięcie przycisku "Szukaj". Niestety, ten sposób może okazać się zawodny, gdyż wyszukiwarka bierze pod uwagę wyłącznie nazwy tematów (a nie treść postów) oraz wszystkie działy, łącznie z Koszem.

Innym, o wiele lepszym sposobem jest rozwinięcie menu głównego (ikonka strzałki w dół) i przejście do strony wyszukiwania zaawansowanego. Tutaj możemy ustawić dosłownie wszystkie możliwe kryteria: wyszukiwanie po nazwach wątków, po treści postów, ustalić interesujące działy, a w tych, w których obowiązują prefiksy - dodatkowo zawęzić obszar szukania wybierając te odpowiednie, dobrać dodatkowo inne kryteria oraz ustalić w jaki sposób mają wyświetlać się wyniki wyszukiwania. Dodam tylko, że aby zaznaczyć kilka pozycji z listy działów bądź prefiksów trzeba nacisnąć i przytrzymać klawisz "Ctrl" na klawiaturze, po czym wybierać interesujące elementy poprzez kliknięcie myszką.

Trzeci to wyszukiwanie w Google bądź w innych wyszukiwarkach zewnętrznych. Forum jest na bieżąco indeksowane. W przypadku Google'a można posłużyć się dyrektywą "site:lotus-sim.pl" poprzedzoną szukaną frazą. Przykładowo:
Kod:
Autosan site:lotus-sim.pl
wyświetli listę wątków, w których robot Google'a znalazł frazę "Autosan" posortowaną zwykle według popularności (mówiąc w dużym uproszczeniu). Więcej o operatorach: http://www.google.pl/intl/pl/help/operators.html

Sygnatura


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości