LOTUS-Simulator
  Wątek zamknięty
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin Główny Forum
#1
Szanowny Użytkowniku!

Nie chcemy zasypywać Cię stosem zakazów i nakazów, jednak aby w tej Społeczności wszystkim żyło się dobrze, treści były uporządkowane i łatwe do odnalezienia a także z powodów od nas niezależnych chcielibyśmy prosić o przestrzeganie pewnych zasad. Ich złamanie może przynieść pewne konsekwencje, o których możesz przeczytać tutaj: KLIK natomiast wierzymy, że nigdy tak się nie stanie. Każdemu dajemy szansę na popełnienie błędu. Prosimy, poświęć chwilę i przeczytaj to, co pozwoli temu miejscu bez przeszkód funkcjonować :)

§1. Przed rejestracją miej na uwadze...
1.1 Rejestrując się lub logując, automatycznie akceptujesz aktualny Regulamin i wszystkie zasady panujące na Forum. W każdej chwili mogą one ulec zmianie, ale zawsze będziesz uprzednio o tym poinformowany. Jeśli nie znasz zasad - nie zwalnia Cię to z ich przestrzegania.
1.2 Nie rejestruj więcej niż jednego konta. W razie problemów z aktualnym, zapraszamy do kontaktu.
1.3 Podaj prawdziwy adres e-mail. Gwarantujemy, że nie będziemy go przesyłać żadnym podmiotom trzecim ani spamować Twojej skrzynki.
1.4 Zasady tutaj podane są globalne i dotyczą każdej funkcjonalności Forum, mamy też bardziej szczegółowe w działach: Baza materiałów, Pobieralnia, Pobieralnia OMSI i Reklama.
1.5 Zawsze możesz do nas napisać w każdej sprawie dotyczącej Forum, także rejestracji. Odpowiemy tak szybko jak się da.
1.6 To Ty jesteś administratorem swoich danych oraz treści, które tu wstawiasz. Masz zawsze prawo do wglądu, ich edycji lub usunięcia.

§2. Nie twórz i nie wstawiaj w żadnym miejscu treści, które...
2.1 Zawierają przekleństwa, wulgaryzmy (nawet w lekko ocenzurowanej formie), są drastyczne, propagują przemoc lub emanują erotyką czy pornografią.
2.2 Propagują nienawiść na dowolnym tle.
2.3 Zawierają groźby lub kogokolwiek obrażają.
2.4 Są kontrowersyjne, niemoralne i prowokacyjne.
2.5 Są niezgodne z polskim prawem, w tym autorskim.
2.6 Zawierają linki referencyjne (chociaż tutaj dopuszczamy możliwość nieograniczonego linkowania do dobrowolnych dotacji).
2.7 Zawierają polemikę dotyczącą decyzji Administracji lub Moderacji Forum.
2.8 Zawierają nachalne reklamy, na które nie otrzymałeś pozwolenia od Administracji (nie dotyczy działu Reklama).
ponadto na publicznym Shoutboxie:
2.9 Zawierają informacje dotyczące prywatnych wiadomości i spraw, są pytaniami technicznymi dotyczącymi Lotusa lub niekończącymi się dialogami. Unikaj floodu, czyli pisania wielu wiadomości jedna po drugiej w krótkim odstępie czasu.

§3. Zakładając nowy wątek...
3.1 Szanuj zasadę 1 problem = 1 wątek.
3.2 Przejrzyj działy i załóż go w tym najbardziej odpowiednim.
3.3 Precyzyjnie dobierz tytuł, by każdy łatwo mógł go odszukać (niee, tytuł "Problem z..." nie jest zwykle precyzyjny ;) ).
3.4 Postaraj się od razu maksymalnie precyzyjnie opisać swój problem lub przedstawić to, o czym chcesz rozmawiać.
3.5 W działach Baza wiedzy, Baza materiałów, Pobieralnia, Pobieralnia OMSI i Reklama nie zobaczysz od razu swojego nowego wątku. Administracja musi go najpierw zaakceptować.

§4. Pisząc posty...
4.1 Nie odbiegaj od głównego tematu wątku.
4.2 Nie spamuj, czyli nie pisz krótkich, lakonicznych nic nie wnoszących do tematu wypowiedzi, nie dubluj postów i nie "odświeżaj" na siłę wątku. Nie pytaj również o postępy prac czy daty wydania dodatków.
4.3 Zadbaj o przejrzystość swoich wypowiedzi i nie używaj różnych czcionek, kolorów i innego formatowania, jeśli nie jest to potrzebne.
4.4 Staraj się wypowiadać poprawną polszczyzną, zwracaj uwagę na ortografię i interpunkcję, by wszyscy Cię dobrze zrozumieli..
4.5 Unikaj pisania podziękowań za pomoc w formie postów, mamy łatwy w użyciu system podziękowań (lajków, reputacji) dedykowany do takich czynności.

§5. Wstawiając avatar lub sygnaturę...
5.1 W przypadku avatara nie przekraczaj rozmiaru 200x200 pikseli oraz 50KB.
5.2 W przypadku sygnatury nie wstawiaj grafik większych od rozmiaru 600x180 (łącznie) i nie przekraczaj ośmiu wierszy tekstu. Nie chcemy, by sygnatura mocno rozciągała w pionie Forum i bardziej przykuwała wzrok aniżeli treści postów.

§6. Pamiętaj ponadto...
6.1 Administracja i Moderacja ma możliwość zarządzania Twoimi wątkami, postami i innymi danymi i reagowania na wszelkie nieprawidłowości.
6.2 Na Forum istnieje system rang, niezależny od liczby wątków czy postów, o czym możesz przeczytać tutaj: Rangi i Ekipa Forum.
6.3 Nie wchodź w kompetencje Administracji i Moderacji, zawsze możesz zgłosić do nas wątek, post czy shout poprzez funkcję "zgłoś" lub prywatną wiadomość.
6.4 Nie spamuj skrzynek prywatnych wiadomości innych Użytkowników.
6.5 Możesz jednorazowo zmienić nick zgłaszając się do Administracji, każdą kolejną zmianę powinieneś już uzasadnić.
6.6 Nie wyrządzaj żadnych szkód, które mogą dotknąć Forum lub jego Użytkowników i nie są tutaj wymienione.
6.7 Zawsze możesz napisać do nas prywatną wiadomość lub maila w sprawach dotyczących Forum, konta, chęci współpracy bądź, Twoim zdaniem, naszych niesłusznych decyzji.

Kontakty do nas
Mail administracyjny: administracja@lotus-sim.pl
Fanpage: https://www.facebook.com/lotuspl/
Prywatne wiadomości: https://lotus-sim.pl/showteam.php

ostatnia zmiana: 15-09-2019 19:35Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości